Redakce serveru Kde jsi táto? otevřeně podporuje úsilí mnoha našich spoluobčanů, kterým není současný stav společnosti lhostejný. Ať už se jedná o různé oblasti lidské činnosti - od politiky, přes charitativní skutky, až po vědu a výzkum. Každý, kdo se snaží upozornit na nedostatky kolem nás, si jistě zaslouží naši pozornost. Stejně tak ten, který nestojí v zástupu ostatních a svými názory i svým příkladem vystupuje z řady. Nespokojí se s povrchním stavem věcí a aktivně se angažuje ve vyvracení zažitých lží, nesmyslů a mýtů, se kterými se setkáváme každý den.

Cochem.cz

Projekt Cochem.cz usiluje o zavedení Cochemského modelu do opatrovnické praxe českých soudů. Snaží se o uplatnění principů, jejichž motivem je opravdový zájem dětí, nikoliv sobecké zájmy rodičů. Hledá řešení pro většinu rozvádějících se párů.

Cochem.cz

Hlavním motem je výrok německého soudce Dr. Jürgena Rudolpha: „Dosáhnout shody kvůli dětem není žádné právo, ale rodičovská povinnost.".

Reverzní výživné

Iniciativa Reverzní výživné bojuje za rovná práva dětí i rodičů. Děti potřebují oba rodiče, a pokud se oba rodiče chtějí starat, nelze dát jednomu povinnost péče a druhému povinnost platby a doufat, že se s tím smíří.

Reverzní výživné

Střídavka

Portál nejen o střídavé péči a výchově dětí po rozvodu rodičů:

Unie otců

Sdružení usiluje o zdravé vztahy v rodině i ve společnosti, podporuje práva dětí, především právo na oba rodiče:

Unie otců

Střídavka v praxi

Web otce, který i přes odpor matky vybojoval střídavou výchovu pro svého syna. Zkušenost se střídavou péči má již 7 let a na svých stránkách potvrzuje, že to vůbec není takový strašák, jaký se z ní dělá.

Střídavka v praxi

Blog Tomia Okamury

Netradiční blog, který glosuje současnou politickou scénu a aktuální témata doby. Přidanou hodnotou je nazývání věcí pravými jmény, nepodléhání obecně rozšířeným klišé a hledání skutečné příčiny problému.

Ing. Jiří Fiala (sdružení K 213) o stavu české justice