Knihovna pro všechny zvídavé, kteří se chtějí dovědět více. Prosíme nevěřící Tomáše a naivní Aničky, kteří nás často obviňují z tendenčního zaujetí proti ženám, aby si povšimli, kdo je autorem významné části publikací. 

Ano, jsou to ženy.

Příběhy mužů


Věra Nosková

PŘÍBĚHY MUŽŮ spisovatelky VĚRY NOSKOVÉ je kniha složená z vyprávění těžce zkoušených mužů, rozvíjejí tak jedno z témat její předchozí knihy CHRAŃME MUŽE. Jeden z vypravěčů pokládá ženám řečnickou otázku, na níž si sám po trpkých zkušenostech umí odpovědět: Co všechno se dá normálnímu chlapovi udělat, když si ho zprotivíte nebo máte chuť žít s někým jiným? Připravíte ho o děti, infikujete je nenávistí k němu, seberete mu domov, připravíte jeho firmu o prosperitu, nehorázně lžete policii, aby ho odvezli v poutech, má dům a splácí hypotéku, ale nesmí v něm bydlet, odporně o něm mluvíte na veřejnosti, obviníte ho, že sexuálně zneužíval vaše děti a vás že běžně znásilňoval. A osoba, která se dopustí tolika zla, lží a podvodů, smí, na rozdíl od otce, vychovávat jeho děti, a je litována a chráněna. PŘÍBĚHY MUŽŮ nebyly sepsány se záměrem, aby vzbuzovaly především soucit k sužovaným mužům - otcům a odpor k jejich bývalým partnerkám. Vyprávějí také o tom, co se může stát, když se muž chová jistým způsobem, jaké reakce a pohromy může očekávat. Mimoděk radí, na co si dávat pozor. Provokují k přemýšlení nad lidskými povahami, líčí jednání institucí, které rozhodují o našich životech. Autorka na příbězích, které jí vyprávěli muži, ilustruje problém, který má naše společnost, ale příliš ho nevnímá.

O čem sní muži,
aneb jak to vidí otcové


Eduard Bakalář, Olga Nytrová a Václav Strachota

Kniha upozorňuje a dokládá, že i manželky a maminky mohou být nositelkami nedobrých, zlých, ba destruktivních povahových rysů a že tím škodí manželům, dětem i společnosti. Ve všech ostatních publikacích o partnerských vztazích, včetně publikací od Sommerové, se takto chovají pouze muži, manželé.

Prostě, zabil jsem svého otce

Josef Odložil
Miloslava Ševčíková

Martin Odložil, syn úspěšných československých olympioniků Josefa Odložila a Věry Čáslavské, sedm let trénoval bojové sporty. Dne 7. srpna 1993 půl hodiny po půlnoci v hostinci U Cimburky v Bělé pod Pradědem poslal k zemi vlastního tátu, důstojníka Armády České republiky, nositele stříbrné olympijské medaile a bývalého manžela olympioničky Věry Čáslavské, jeho matky. V ruce, která udeřila, svíral ocelového boxera. Otcův spánek zasáhl přesně. Josef Odložil upadl do bezvědomí a jako podťatý se skácel k zemi. Z bezvědomí se už nikdy neprobral. Po 35 dnech v komatu zemřel.

Po Josefu Odložilovi zůstaly z druhého manželství dvě děti, čtyřletá Andrejka a jednoroční Honzík. Martin Odložil byl po nechutných soudních tahanicích odsouzen ke čtyřem rokům vězení. K velké nelibosti pozůstalých, nikoliv za otcovraždu, ani za zabití, ale za obyčejné ublížení na zdraví. Státní zástupce se neodvolal, advokát vraha však ano, trest se mu zdál přísný. Odvolací soud rozsudek potvrdil. Následně Václav Havel udělil Martinu Odložilovi milost (Věra Čáslavská byla v té době jeho asistentkou). 

Příběh nevydařeného manželství a spravedlnosti po česku, aneb jak také může končit výlučná péče matky a absence otcovské role v rodině…

Ke stažení online -> ZDE <-.


Kdo a jak se podílí na výkonu spravedlnosti v ČR

Pro základní seznámení se s výkonem spravedlnosti v českých zemích doporučujeme přečíst si následující článek. Dozvíte se, jaké máme soudy a co dělají, které osoby se podílejí na výkonu spravedlnosti, co je náplní advokátů a notářů, koho zastupuje státní zástupce, jak probíhá řízení před soudem a v neposlední řadě také, co stojí spravedlnost.


Je třeba přepracovat celý právní řád!

Velmi zajímavých pohled na současný stav vymáhání práva v českých zemích. Odborník na slovo vzatý, emeritní vrchní policejní rada a plukovník Policie České republiky ve výslužbě, akademický pracovník Policejní akademie České republiky v Praze a docent Katedry kriminalistiky ve vědním oboru "Teorie obrany státu" se specializací na trestní právo, se v článku zabývá aplikací současné právní úpravy trestního práva na konkrétní případy poslední doby.


Jak zlomit podezřelého

Pokud se domníváte, že tzv. orgány činné v trestním řízení (OČTŘ) není možné zneužít, že vše funguje tak jak má, anebo pokud žijete v přesvědčení, že ve vězení nebo ve vazbě jsou pouze a vždy jen ti, kteří si to zaslouží, je tento článek určen právě pro Vás. Události posledního roku ukázaly, že v blahé nevědomosti nežijí jen občané této země, kteří ještě neměli tu čest přijít do konfliktu se státní mocí, ale dokonce i naši zákonodárci, kteří jsou však na rozdíl od nás za uvedený stav přímo zodpovědní. Jsou to totiž právě oni, kteří zde vytváří podmínky (zákony), které toto umožňují.