Děti na ulici

Rozhodovací praxe českých soudů a její dopad na osudy dětí i rodičů.
Pravidla fóra
Dodržujte prosím v diskusích pravidla etiky. Vulgární příspěvky budou smazány, stejně tak i příspěvky porušující práva jiných osob.

Děti na ulici

Příspěvekod Stovik71 » sob 06. čer 2020 17:05:47

Dobrý den,
Ani nevím kde začít,můj příběh je asi trochu odlišný od ostatních, ale ve všem hraje velkou roli OSPOD. Paní z OSPODU tak vehementně bránili práva mých dětí až tak že teď mají skončit sami na ulici bez jakýkoli prostředků. Jsem samoživitel přes 13 let .Po rozvodu jsme se z bývalou manželkou dohodli na rozdělení dětí.Máme spolu 5 synů.Manželka si nechala 2 a já 3 ,s tím že jsme v žádným případě nebránily dětem ve styku s druhým rodičem a sourozenci. OSPODU to nevadilo a děti byly v podstatě spokojený a byli vždy tam kde zrovna chtěli být. Dětem to tak vyhovovalo a nám taky.Bohužel bývala manželka začala pít a postupně přicházela o majetek až do doby když skončila na ulici.Děti se nastěhovaly ke mně a tím to tak nějak postupně začalo.Musel jsem platit byalé manželce alimenty na děti které byly u mně a pokrývat veškeré jejich výdaje.Byly to moje děti tak sem to nějak neřešil a snažil jsem se všechno zvládat. Nejstarší začal studovat a z jeho výchovou pomohla babička.Pak další nastoupil do učení.Mezitím se přišlo na to že 4 syn je postižen ADHD a potřebuje celodenní péči.Prostřední se chytl party a s ním začali problémy.Pak se do toho vložil OSPOD a začali problémy mně.S prostředním synem jsem se asi 2 měsíce před jeho 18-tinami pohádal a syn utekl.Když ho chytili zavřeli ho na necelé 2 měsíce do výchovného ústavu patřící OSPODU. Dostal jsem od soudu podmínku za zanedbání výchovy.Mezitím jsem přišel o práci a z 12000 Kč jsem musel platit bývalé manželce alimenty ,nájem ,jídlo ,nejstaršímu synovy průmyslovku a druhýmu učiliště.Nejmladšího jsem musel denně vozit 30 km do Speciální školy a pak odpoledne vozit zpět.Po čase přišla faktura z OSPODU na 6500 za pobyt syna ve výchovném ustavu na kterou sem samozřejmě neměl.A od té doby začali problémy z OSPODEM.V podstastě cokoli jsem udělal, paní z OSPODU zkonstatovali že je špatně.Pak přišly paní z OSPODU na nápad že mi syna vemou a dají ho do dětského domova.Mezitím se přišlo na to že syn je mentálně zaostalý.Nicméně soud jsme ze synem vyhráli a v tu chvíli jsme se stali trnem v oku OSPODU.Takže přibyly další žaloby a ůtoky ze strany OSPODU jako předvolání syna k výpovědí na policii bez mojí přítomnosti a bez přítomnosti psychologa.Zastrašování syna že skončí v dětském domově pokud nebude vypovídat tak jak to paní z OSPODU chtěli.Po konzultaci s psychologem mi psycholog potvrdil že synovi vůbec nevysvětlily že proti mně nemusí vypovídat jenom mu to řekli aniž by mu někdo vysvětlil že může výpověď odmítnout.Bohužel vše je v rámci zákona.Takže další trestní oznámení na mně.Nakonec to skončilo tak že jsem byl odsouzen.Jelikož jsem byl předtím odsouzen za dlužnou částku 6500 Kč které jsem sice splatil,ale né dost rychle.Jdu teď za tuto částku na 6 měsíců do vězení.Teď musíme vyklidit byt jelikož děti by to nezvládli, prodat nebo vyhodit věci který jsme si pořídily poněvadž je nemáme kam uskladnit.Protože mentálně postiženému synovi bude 18 let a druhému s ADHD 20 tak OSPOD už nezajímají.Oba jsou v podstatě finančně negramotní ,nedokáží chápat smlouvy apod. .Mentálně postiženému synovi teď žádám soud o omezení některých práv. Problém je že já půjdu do vězení a 2 moje děti skončí bez prostředků ,bez bydlení na ulici.Doufám že teď jsou paní z OSPODU na sebe velmi pyšné, jak dokázali bránit práva mých dětí které skončí na ulici.Také bych se chtěl zeptat pana soudce proč trestá nejenom mně ,ale také mé děti které nikdy neviděl ,nikdy se o ně nezajímal a oni mu nikdy neublížily a ani nikomu jinému. 1. jsou na mně dost fixovaný a 2. vůbec nejsou soběstačný. . Jestli částka 6500 Kč která je už dávno splacená stojí za to zničit život dvou dětí který už tak to v životě neměli jednoduchý.Chtěl jsem ten boj vyhrát ,ale zjistil jsem že proti OSPODU ,lžím , nespravedlnosti nelze bojovat a nejde se ani bránit.Teď už jsem to všechno vzdal, už vím že nemám vůbec žádnou šanci abych mohl dětem pomoct ,abych mohl očistit své jméno.Vždy jsem chtěl aby se mé děti měli dobře a žily normální život ,bohužel tohle mi už umožněno není.Tímto bych chtěl jen varovat ostatní tatínky že boj s OSPODEM nelze vyhrát a už vůbec né bez dobře zaplacených právníků.Já už sem svůj boj prohrál a mé děti si ponesou v životě ostudu cejch toho že jejich otec byl odsouzen do vězení.
Omlouvám se pokud je to napsáno trochu chaoticky ,ale jsem už jen plný smutku ,bolesti a beznaděje a moc mi to už nemyslí.
Přál bych si aby se někdo začal zajímat o to že jsou tady taky otcové samoživitelé co to kolikrát nemají tak jednoduché jak si mnozí myslí.
Stovik71

Zpět na Příběhy ze života - děti a rodiče kontra stát